Procedury bezpieczeństwa Ubezpieczenie uczniów EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Zapobieganie grypie Elektrośmieci Wykaz lektur kl. 4-8 Ważne telefony dla dzieci i rodziców

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Terminarz:

Czas egzaminu:

Język polski    120 min.

Matematyka    100 min.

Język obcy        90 min.

Uczestniczenie w egzaminie ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły.

Uczniowie ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się mają prawo przystąpić do egzaminu w warunkach i formie dostosowanych do indywidualnych potrzeb psychofizycznych i edukacyjnych ucznia, na podstawie opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej lub poradni specjalistycznej. Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać wydłużony nie więcej niż o:

60 minut - z języka polskiego
50 minut - z matematyki
45 minut - z języka obcego

Przypadki, w których uczniowi przerywa i unieważnia się egzamin lub jego część:
a)  Stwierdzenie niesamodzielności rozwiązywania zadań przez ucznia (tzw. ściąganie).
b)  Wniesienie do sali egzaminacyjnej lub korzystanie z urządzenia telekomunikacyjnego.
c)  Zakłócanie przez zdającego przebiegu egzaminu w sposób utrudniający pracę innym.

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty:

INFORMACJA o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty

KOMUNIKAT o dostosowaniach

KOMUNIKAT o przyborach