Procedury bezpieczeństwa Ubezpieczenie uczniów EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Zapobieganie grypie Elektrośmieci Wykaz lektur kl. 4-8 Ważne telefony dla dzieci i rodziców

Elektrośmieci

DRODZY RODZICE

Szkoła, do której uczęszcza Państwa Dziecko, bierze aktualnie udział w konkursie pn.

„Elektrośmieci oddajesz - pieniądze dostajesz!”.

Akcja polega na tym, iż za każdy kilogram zebranego i przekazanego organizatorowi konkursu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEiE), czyli urządzeń zasilanych prądem z sieci lub bateriami, szkoła dostaje pieniądze zgodnie z cennikiem.

Dodatkowo szkoła zbiera również punkty, co umożliwia zdobycie przewidzianych w konkursie nagród.

Więcej o projekcie na www.recykling.biz.pl/elektrosmieci/

Państwo pozbywacie się starych, zepsutych elektrosprzętów zalegających w mieszkaniach, piwnicach czy też innych schowkach, a zarazem kształtujecie u swoich Pociech proekologiczne postawy.

Znaczek umieszczony na Sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz bateriach i akumula­torach n formuje, że w momencie gdy przedmioty te staną się odpadami, nie wolno ich wy­rzucać razem z innymi odpadami komunalnymi. Za takie postępowanie grozi kara grzywny

Elektrośmieci można bezpłatnie oddać do:

• punktu zbierania ZSEiE
  • w sklepie (przy zakupie nowego urządzenia tego samego rodzaju- zasada „1 za 1”)
  • w punkcie serwisowym (jeżeli naprawa sprzętu nie jest możliwa lub jest nieopłacalna).

Z poważaniem Wioleta Kubica Kierownik Zakładu Przetwarzania i Recyklingu ZSEiE

PTH „Technika” sp. z o.o. 44-113 Gliwice, ul. Poezji 16,